60
59
58
57
56
55
54
53
52
51
50
49
48
47
46
45
44
43

مقالات

05
چکیده: در سال­های اخیر تاثیرات هیپوکلسمی تحت بالینی در مطالعات متعددی مورد بررسی قرار گرفته است. تاثیرات شناخته شده کلسیم بر انقباض عضلات، عملکرد سیستم ایمنی و نقش آن در میانجی­گری فرآیند­های متابولیکی، سهم هیپوکلسمی تحت بالینی در توسعه بیماری­های مختص گاوهای تازه­زا و در نتیجه اهمیت این کمبود بر عملکرد حداکثری گاوهای شیری را مشخص می­نماید. هدف از مقاله م... ادامه »
08
چکیده: بخش دوم: مواد معدنی پرمصرف و فیزیولوژی اسید- باز جهت دریافت متن کامل مقاله بر روی لینک پیوست کلیک نمایید. ترجمه : واحد تحقیق و توسعه شرکت بهاوند دارو
18
چکیده: در سال­های اخیر تاثیرات هیپوکلسمی تحت بالینی در مطالعات متعددی مورد بررسی قرار گرفته است. تاثیرات شناخته شده کلسیم بر انقباض عضلات، عملکرد سیستم ایمنی و نقش آن در میانجی­گری فرآیند­های متابولیکی، سهم هیپوکلسمی تحت بالینی را  در توسعه بیماری­های مختص گاوهای تازه­زا و اهمیت این کمبود بر عملکرد حداکثری گاوهای شیری، مشخص می­نماید. هدف از مقاله مرو... ادامه »
07
چکیده: بخش اول: ساز و کار جذب ادامه »
14
چکیده: پرورش صنعتی طیور با دامنه ی وسیعی از تنشهای محیطی، تکنیکی، تغذیهای و زیستی همراه است که منجر به کاهش عملکرد تولیدی و تولیدمثلی پرنده میشوند. ادامه »
03
تاثیر ویتامین D و کلسیم بر پیشگیری از پوکی استخوان در مراحل مختلف زندگی مرغ های تخمگذار
چکیده: مرغ­های تخمگذار برای تولید تخم مرغ در مقادیر بالا و در مدتی طولانی انتخاب شده­اند. این موضوع بر سلامت پرنده تاثیر منفی گذاشته و به طور خاص موجب تضعیف استخوان­ها و بروز عارضه پوکی استخوان در مرغ­های تخمگذار می­گردد. ادامه »
16
سوخت و ساز کلسیم و فسفر و استفاده از آن ها در تغذیه طیور
چکیده: در مطالعه حاضر به بحث درباره­ی پیشرفت­های جدید در درک سوخت و ساز کلسیم و فسفر پرداخته می­شود. کلسیم(Ca) و فسفر(P) دو ماده مغذی با اهمیت در فرمولاسیون جیره طیور بوده و نتایج به دست آمده از تحقیقات جدید نشان می­دهد جیره­های امروزی با مقادیر مازادی از این مواد مغذی تنظیم می­شوند. مقدار کلسیم و فسفر در دسترس برای سوخت و ساز، انعکاسی از جذب روده­ای، ساخ... ادامه »
09
چکیده: جهت دریافت متن کامل مقاله بر روی لینک پیوست کلیک نمایید
20
چکیده: جهت دریافت متن کامل مقاله بر روی لینک پیوست کلیک نمائید
دات نت نیوک فارسی